Літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького

Літературно-меморіальний музей визначного діяча української культури 2-ї половини ХІХ – початку ХХ століття Івана Карповича Карпенка-Карого (Тобілевича) відкритий у 1995 році за ініціативи Кіровоградської обласної організації Спілки письменників України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури з нагоди 150-річчя від дня народження драматурга і актора. 

Музей розміщено у меморіальному будинку, з яким пов’язно 11 років життя письменника (1872-1883) у колишньому Єлисаветграді. У цих стінах він розпочав свою літературну діяльність. Садиба Тобілевичів пам’ятає імена видатних діячів українського театру Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Марії Садовської-Барілотті, культурних та громадських діячів 2-ї половини ХІХ століття Миколи Лисенка, Марка Кропивницького, Миколи Аркаса, Марії Заньковецької, Михайла Старицького, Петра Ніщинського, Софії та Олександра Русових, Євгена Чикаленка, Олександра Тарковського. Музейні фонди налічують близько 16000 предметів. Серед них – матеріали більш як про 250 представників письменницького цеху – наших земляків. Для нащадків збережено прижиттєві видання творів І. Карпенка-Карого та М. Кропивницького, твори В. Винниченка, видані на початку ХХ століття оригінали фото корифеїв українського театру, меморії Євгена Маланюка, автографи Арсенія Тарковського, Василя Козаченка, Юрія Мокрієва, Сави Голованівського, Володимира Базилевського, Миколи Смоленчука, добірки книг наших земляків 30-х років минулого століття,  матеріали з особистих архівів письменників-земляків часів Другої світової війни та багато іншого.       

Садова зона і внутрішній двір – невід’ємна частина міської садиби Тобілевичів. Це – місце для концертів, творчих посиденьок, літературних пікніків та квестів, рекреаційний простір для відвідувачів різного віку.

Ми раді вітати Вас на порталі Діловий Кропивницький-онлайн (BusinessKrop-online). Ми намагалися зробити дану платформу якомога зручнішою. Для пошуку необхідного бізнесу/бренду Кропивницького скористайтеся розділом “КАТАЛОГ” або розширеним пошуком.

В розділі “НОВИНИ” на Вас чекає інформація про основні заходи та події, що відбуваються в Кропивницькому та країні. Для більшої зручності пропонуємо скористатися календарем подій, який допоможе Вам одразу спланувати Ваш візит до нашого мальовничого містечка.

Хочете швидко дізнатися як отримати пільговий кредит або допомогу через програми допомоги бізнесу? В цьому Вам допоможе розділ “ПОСИЛАННЯ“.

На порталі Діловий Кропивницький-онлайн (BusinessKrop-online) Ви можете також ознайомитись з туристичними цікавинками Кропивницького у розділі “ЦІКАВІ МІСЦЯ“. Цей розділ буде корисним не тільки гостям громади, які в нас вперше, а й містянам, які хочуть більше дізнатися про рідне місто та його околиці. Адже в Кропивницькому є так багато цікавого.

Розділ “ДОВІДКА” допоможе Вам краще ознайомитися з правилами та умовами роботи з порталом, а в розділі “ПРО ПОРТАЛ” дізнаєтеся про ідею його створення та партнерів, які нам у цьому допомогли.

Питання карантинних заходів та вимог викладені у розділі “COVID-19“.

Оберіть потрібний період у календарі

Оберіть потрібний період у календарі

Оберіть потрібний час

З:

По: